Ralph Lauren

Amerykański Sen

Ralph Lauren urodził się w 1939 roku w Bronxie, w Nowym Jorku, był synem żydowskich imigrantów z białorusi. W związku z tym, że Ralph nie pochodził z bogatej rodziny w młodym wieku zaczął pracować jako sprzedawca w Brooks Brothers, firmie, która kilka lat później była największym konkurentem jego własnej marki. Pracując w BB wpadł na pomysł wypuszczenia na rynek swojej własnej linii krawatów, które wyróżniające się kształtem (były szersze) i ciekawym wzornictwem szybko stały się bardzo popularne. Od samego początku produkty RL skierowane były do ludzi z wyższych sfer. Krawaty były stosunkowo drogie i wszystkie wykańczano ręcznie z dbałością o najdrobniejszy szczegół. W 1967 roku została założona spółka Polo Fashions, a jej asortyment powiększono o inne elementy męskiej garderoby tj. koszule, garnitury, akcesoria, które podobnie jak krawaty zostały pozytywnie odebrane przez rynek. Ciekawostką jest, że Lauren nigdy nie miał jakiegokolwiek wykształcenia związanego z projektowaniem. Naukę na studiach porzucił po dwóch latach. Bo jak później sam powiedział nie pozwalały mu one się odkrywać i realizować swojego celu.

Odzieżowy szał

W latach 80, gdy modne było wszystko co amerykańskie marka kojarzona z eleganckim stylem amerykańskim był Ralph Lauren. Marka cieszyła się ogromną popularnością. I to właśnie te lata zapewniły firmie rozgłos na całym świecie. W 1986 roku w zabytkowym pałacu Rhinelander w Nowym Jorku został otwarty flagowy sklep Polo Ralph Lauren. W tym okresie powstały też pierwsze sklepy w Paryżu, Mediolanie, Moskwie, Londynie i Tokio. W Roku 1987 roku pojawiła się kolekcja uwieczniająca 20 lat firmy, przez fanów potocznie nazywana "Cross Flags" z powodu wizerunku dwóch skrzyżowanych flag. Ubrania z tej kolekcji zostały pozytywnie odebrane przez ludzi nie tyle co z wyższych sfer, co przez ubogie społeczności mieszkające w tzw. Projektach. Powstawały wtedy pierwsze grupy nazywane "Lo-Lifes" które rozkradały sklepy z odzieżą Ralpha. Odzież ta stała się jednym z największych trendów. Ludzie okradali się nawzajem z ciekawych elementów odzieżowych.

lolifes

Hype znowu upadł, lecz pojawił się znów gdy raperzy z Chicago w 2012 roku, tacy jak Chief Keef oraz LA Capone zaczeli nosić Kolekcję koszulek Polo z flagami różnych państw. Zwłaszcza popularna stała się koszulka Portugalii którą LA założył do teledysku "Some More".

capone

Poniżej możecie znaleźć Galerie zdjęciową z (Moim zdaniem) najciekawszymi kreacjami, lub outfitami, zarówno w wydaniu mody klasycznej, jak i bardziej ulicznej, lub sportowej.

1 2 5 6 11 12 13 14
ralph

Pochowajcie mnie w moim Polo!

Polo Ralph Lauren zostało wtedy nierozłącznie powiązane z hip-hopem, oraz stało się poniekąd kultem. członkowie Lo-Lifes nosili dosłownie wszystko z Polo, Czapki, bielizne, buty, kurtki. Z kolei założyciel Ralph postanowił stworzyć coś nowego - Polo Sport Ralph Lauren, jedną z najbardziej udanych linii typowo dla sportowców. Nowa linia produkcyjna od razu została przyjęta z otwartymi ramionami. Kolejną udaną linią było Chaps Ralph Lauren, które zostało stworzone z myślą o młodszych odbiorcach. Ceny były mniejsze, a kreacje bardziej stonowane, pasujące do mody lat 90tych. Również w latach 90tych powstało Polo Jeans Co. - które mimo swojej nazwy z jeansami nie miało wiele wspólnego, ta linia skupiała się między innymi na flagach stanów zjednoczonych, które zamiast gwiazd miały literki "RL".

RL w modzie

Po roku 1995 trend na Polo poniekąd zmalał, pojawił się ponownie w latach dwutysięcznych, kiedy Kanye West zaczął się tam ubierać

kandzie

Lo'd Down

Okej, ale skąd w tym wszystkim wzięła się moja pasja? A mianowicie z mojego ulubionego rodzaju muzyki - Hip Hopu. Tak się składa że jestem ogromnym fanem zarówno Kanyego, jak i Chief Keefa, oraz old-schoolowych raperów, w tym Raekwona, Ghostface Killera, oraz jednego z ekipy Lo-Lifes - Thirstin Howl the 3rd, wszyscy z nich to fani marki Polo.

Moim ulubionym zajęciem związanym z tym Hobby jest wyszukiwanie secound-handowych przedmiotów na różnych stronach internetowych, w celu chociażby noszenia lub odsprzedaży. Uwielbiam Polo między innymi za wykorzystywane kolory, ciekawe kroje, genialną jakość wykonania, różne linie produkcyjne, oraz to, że Jedną marke można ubrać w każdy sposób, zarówno na streetwear, jak i elegancko formalnie i nieformalnie, marka ma nawet przeznaczenie do hikingu, gry w tennisa i wiele innych! Moje zainteresowanie Polo jest również odzwierciedlone przez zamiłowanie do amerykańskiej kultury, którą ta marka idealnie reprezentuje.

3 4 7 8 9 10 15 16

Strone Wykonał Jan Piska